KARTALTEPE SPOR 1 - 1 DUDULLU SPOR

Kartaltepe Spor’umuz Süper Amatör Lig (SAL) 7. Grup 14. hafta mücadelesinde Dudullu Spor ile karşı karşıya geldi. Takımımız ilk yarıya hızlı başlasa da kalesinde gördüğü gol ile soyunma odasına 1-0 geride gitti. İkinci yarıda da istekli oyununu gösteren takımımız rakip kaleye bir gol atarak sahadan 1-1’lik beraberlik ile ayrıldı ve haftayı bir puan ile kapattı.

Kartaltepe Spor’umuz Süper Amatör Lig (SAL) 7. Grup 14. hafta mücadelesinde kendi evinde Dudullu Spor’u konu etti. Bayrampaşa Belediye Stadı’nda oynanan karşılaşmaya oldukça hızlı başlayan takımımız bulduğu pozisyonları değerlendirmezken kalesinde ise bir gol gördü. İlk yarıya 1-0 geride kapatan takımımız ikinci yarı gol ile ilk yarıya hızlı başladı. İstekli oyununu sahaya yansıtan takımımız rakip kalede yarattığı pozisyonlardan birinden rakibin sert müdahalesi sonucu penaltı kazandı. Penaltıyı gole çeviren takımımız galibiyet golü için yüklense de geliştirdiği pozisyonlardan sonuç almadı. Rakibin bulduğu pozisyonlara da geçit vermeyen takımımız sahadan 1-1’lik beraberlik ile ayrılarak haftayı bir puan ile kapattı.

İLK YARI

6’ Takımımız sağ kanttan Kubilay ile ceza sahası içerisine girdi. Kaleye yakın noktada Kubilay’ın vuruşunu rakip savunma engelledi.

10’ Rakip Dudullu’nun uzaktan kalemize çektiği şutu kalecimiz kontrol etti.

16’ Kartaltepe Spor’umuz orta noktadan ilerledi. Ceza sahası dışından çekmek istediğimiz şuta rakip savunma müdahale etti.

28’ Atak yönü sağ kanttan uzun taç kullandık. Ceza sahası içerisinde Soner’in kafa ile kale indirdiği topu son anda kaleci kontrol etti.

30’ Rakip takım ceza sahamıza ortaladı. Yaptıkları vuruş üstten auta gitti.

36’ Rakip ceza sahası içerisine sağ kanattan girdik. Alper Melik Gökçe topu ceza sahası dışarısına gönderdi. Topla buluşan Gürkan Çavdar’ın vuruşu üstten dışarı gitti.

38’ Rakip korner kullandı. Açılan ortada uzak durakta topa yapılan vuruş ağlarımıza gitti. Skor:0-1

İKİNCİ YARI

53’ Dudullu orta noktadan kalemize ilerledi. Ceza sahamıza girerken gönderdikleri ara pasında rakip oyuncunun çaprazdan yapmak istediği vuruşu son anda savunmamız engelledi.

54’ Atak yönü sağ kanttan topu ceza sahasına ortaladık. Ceza sahası yayı üzerinde Soner kontrol etti. Soner topu Gürkan’a gönderdi. Gürkan’ın vuruşunu rakip kaleci kontrol etti.

56’ Takımız rakip ceza sahası içerisine Alper’in koşu yoluna muhteşem bir ara pası gönderdi. Topa hareketlenen Alper rakip kalecinin müdahalesi ile yerde kaldı. Hakem penaltı noktasını gösterdi.

57’ Penaltıyı Gürkan Çavdar kullandı. Gürkan’ın vuruşunda top ağlara gitti. GOOOL Skor:1-1

59’ Ceza shası dışından Alper’in yaptığı sert vuruşu kaleci kontrol etti.

67’ Atak yönü sağ kanttan ortaladık. Kafalardan seken top sonrası ceza sahası dışından yaptığımız vuruş yandan auta gitti.

68’ Atak yönü sol kanttan Alper ile hızlı çıktı. Alper, Kubilay’ın koşu yoluna attı. Kubilay’ın orta şut karışımı vuruşu üst ağlarda kaldı.

74’ Takımımızda Hakan, Kadir paslaşması sonucu Kadir rakibin geçerek ceza sahası içerisine girdi. Kaleye gönderdiği top kaleciden döndü ve rakip savunma topu uzaklaştırdı.

75’ Soldan kullandığımız kornerde uzak direğe açılan topta Hakan’ın vuruşu auta çıktı.

76’ Takımızın gönderdiği ara pasında Hakan topa koştu, ceza sahasına girer girmez yaptığı vuruşu kaleci son anda kornere çeldi.

84’ Rakip Dudullu sol kanattan geldi. Ceza sahası önünde yapılan paslaşma sonucu yaptıkları vuruş yandan auta gitti.

86’ Rakip atak yönü sol kanattan geldi. Ceza sahası dışı, kalemizi çapraz gören noktadan çektikleri sert şutu kalecimiz Batuhan harika çıkardı.

90’ Rakip takım korner kullandı. Ceza sahası içerisinde yaşanan karambolde savunmamız topu uzaklaştırdı.

90+3’ Rakip korner kullandı. Ceza sahamıza yapılan ortada rakip oyuncunun yaptığı kafa vuruşu auta gitti.

90+4’ Takımız atak yönü sağ kanttan topu ceza sahası önüne gönderdik. Hakan’ın yaptığı vuruş üstten auta gitti.

Karşılaşmanın fotoğraf albümüne ulaşmak için tıklayınız.

 

KARTALTEPE SPOR

1 – Batuhan Gaş

17 – Kadir Bingöl

3 – Erhan Kaval

4 – Sergen Özdemir

5 – Uğur Esen (TK)

8 – Soner Köseoğlu

10 – Osman Altunbulak

11 – Gürkan Çavdar

9 – Çağrı Altunkaynak

15 – Alper Melik Gökçe

7 – Kubilay Ataklı

 

 

Yedekler: 12 – Mehmet Tugay Tekinay, 13 – Çağdaş Kalaycı, 18 – Hakan Bilal Akmaz
2 – Muhammed Vefa Balcı, 16 – Ferit Kıyak, 20 – Turgay Üstündağ, 14 – Harun Kaan Ataş

 

Teknik Direktör: Erol Tuna

 

Oyuncu Değişiklikleri

45’ | Osman Altunbulak 10  – ↑ 18 Hakan Bilal Akmaz

70’ | Çağrı Altunkaynak 9  – ↑ 20 Turgay Üstündağ

88’ |  Kubilay Ataklı 7  – ↑ 14 Harun Kaan Ataş

 

Stad: Bayrampaşa Belediye Stadı – Bayrampaşa / İstanbul

 

Goller

Kartaltepe Spor:
57’ (11-Grükan Çavdar)

Dudullu Spor
38’

 

Hakemler