TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ EROL TUNA'DAN AÇIKLAMA

Ligin 11. Haftasında göreve getirilen tecrübeli Teknik Direktör Erol Tuna ligin ikinci devresinin ilk mücadelesi (13.Hafta) öncesi basın ekibimize açıklamalarda bulundu.

*Ligin ikinci devresinin ilk maçı olan 12. Hafta müsabakası Silivri Alibey’in daha önce ligden çekilmiş olması dolayısıyla Kartaltepe Spor’umuzun hükmen 3-0 galip sayılması ile geçilmişti.

İşte Erol Tuna’nın açıklamaları:

“TAKIMI EN İYİ HALE GETİRECEĞİZ”

“Göreve geldiğimde ilk gördüğüm şey moral ve motivasyon anlamında takım gerçekten kötü durumdaydı. Mental açıdan bir yorgunluk vardı. Tecrübesi yüksek bu takımı belli bir noktaya getirmemiz gerekiyordu. Çok kritik bir zamanda göreve başladım. Nitekim ilk devrenin son maçı lider Kavacık ileydi. O maçı 1-0 kaybettik ancak dışarıdan çok net bir şey görüldü. Zaman zaman farklı mağlubiyetler almış olan Kartaltepe, Kavacık karşısında iyi bir futbol oynamış ancak sonuca gidememişti. Söylenen bir söz daha vardı ‘Kartaltepe golü bulabilseydi, bu maçı alabilirdi’. Bunun nedeni takımın kanatlar üzerinden atak geliştirmedeki ortaya koyduğu iyi performanstı. Ve ilk devreyi böyle bitirdik. Ancak benim şuan istediğim Kartaltepe seviyesi daha ortada yok. Şuan %40 - %50’lerde bir seviyeye geldik. Hızlıca üzerine katarak ve elbette sonuçlara da yansıtarak takımı en iyi hale getireceğiz.”

“BENZERİ BİR DURUM YAŞAMIŞTIM”

“Ayrıca daha önce BAL (Bölgesel Amatör Lig) ve SAL’dan (Süper Amatör Lig) birçok takım çalıştırmış biri olarak bu süreçleri iyi biliyorum. Üst sıralara yükselmek zaman içinde mümkün, nitekim geçmiş dönemlerde SAL’da Öz Alibeyköyspor ile benzeri bir durum yaşamıştım. 7. Hafta sonunda galibiyeti olmayan 1 puanlı ve ligin son sırasına demir atmış bu takımda göreve geldim. Ligi çok zorlu bir grupta 9. Sırada tamamlamayı başarmış ve 24 puan toplamıştık.”

“TAKIMIMIZIN OLUM BİR GRAFİK ÇİZECEĞİMDEN ŞÜPHEM YOK”

“Kartaltepe ise çok büyük ve köklü bir camia. Hak ettiği yerlere bir an önce gelmesi gerekiyor. Bu noktada bana güvenen herkese söyleyebilirim ki iyi bir takım olma yolunda ilerliyoruz. Bakırköy maçı ile bunu net bir şekilde ortaya koyacağımıza inanıyorum. Kalan haftalarda takımımızın hem oyun hem de puan anlamında olumlu bir grafik çizeceğinden şüphem yok.

“BİZE GÜÇ VERECEKTİR”

“Ayrıca, özellikle iç saha maçlarımızda da taraftarlarımızı, camiamızı ve semt sakinlerini tribünden bizi desteklerken görmek bize güç verecektir. Biz de motivasyon olarak iyi duruma gelmiş bu tecrübeli takımın ortaya koyacağı iyi futbol ve skorları onlara hediye edeceğiz.”